Serdecznie i bardzo gorąco dziękuję wszystkim wolontariuszom lokalnego 22 finału WOŚP. Byliście wszyscy naprawdę wspaniali, zebraliście  dużo pieniędzy. Bardzo dziękuję ofiarodawcom, którzy zagrali w orkiestrze Jurka Owsiaka 2014.  Dziękuję  osobom oraz wszystkim instytucjom, które przyczyniły się do realizacji  tegorocznej edycji szprotawskiego  finału WOŚP. Szczególne podziękowania kieruję do pana ppłk Dariusza Lesiuka Dowódcy 11 Batalionu Dowodzenia im gen. broni Zygmunta Sadowskiego, młodszego chorążego Jerzego Zajdla oraz żołnierzy z 11 batalionu dowodzenia za pomoc organizacyjną, logistyczną oraz opiekę nad wolontariuszami podczas kwestowania. Dziękuję pani Teresie Zimie Dyrektorce  Szprotawskiego Domu Kultury za udostępnienie pomieszczeń dla pracy sztabu, pomieszczeń dla wolontariuszy oraz za zorganizowanie koncertu finałowego i przeprowadzenie licytacji gadżetów. Burmistrzowi Szprotawy panu Józefowi Rubacha dziękujemy za patronat nad lokalnym finałem. Dziękuję Szprotawskim Policjantom za przeszkolenie wolontariuszy, za czuwanie nad ich bezpieczeństwem podczas kwesty oraz za konwój pieniędzy z siedzib sztabu do oddziału banku w Żaganiu.  Serdeczne słowa  podziękowań kieruję  do pani Małgorzaty Augustyniak koordynatorki finału oraz opiekunki grupy wolontariuszy  w Lesznie Górnym, druhny Katarzyny Branickiej koordynatorki finału oraz opiekunki grupy wolontariuszy  w Małomicach, druhny Raisy Wolańskiej koordynatorki finału oraz opiekunki grupy wolontariuszy w Wiechlicach, druhny Wioletty Wójtowicz-Sekuły   oraz dh Hanny Lisieckiej koordynatorek i opiekunek grupy wolontariuszy w Siecieborzycach, druhny Marceliny Czekurłan koordynatorki i opiekunki grupy wolontariuszy w DPS w Kożuchowie. Dziękuję zuchom z 27 Gromady Zuchowej drużynowa phm Jolanta Lis oraz uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie opiekunka Kamila Czop-Sasin za zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórek pieniędzy na terenie swoich szkół.  Bardzo dziękuję zapracowanej w dniu finał szefowej biura sztabu Adzie Syryckiej oraz komisji liczącej zebrane pieniądze do późna w nocy - Annie Rajewskiej, Annie Zajdel, Hannie Lisieckiej, Jerzemu Zajdlowi, Łukaszowi Watrasowi. Dziękuję  Hurtowni "Sierżęga",  PSS "Społem" w Szprotawie, państwu Świtałom, oraz państwu Marietcie i Robertowi Stachurom za przekazanie produktów żywnościowych do przygotowania poczęstunku dla wolontariuszy oraz Urzędowi Miejskiemu za sfinansowanie części poczęstunku dla wolontariuszy. Zebrane i przeliczone komisyjnie pieniądze zapakowane do bezpiecznych kopertach pod konwojem szprotawskich policjantów przekazaliśmy do Banku PKO SA w Żaganiu. Cały nasz lokalny finał przebiegł bez problemów, bez ekscesów, był bardzo bezpieczny i okazał się rekordowym - PIĘKNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM  W  NASZ   LOKALNY  FINAŁ.

Ostateczna kwota to 20.746,79 złotych. W międzyczasie sztab przygotowuje pisemne zaświadczenia-podziękowania dla wolontariuszy,  które wkrótce przekażemy koordynatorom grup. Z chwilą przyjęcia rozliczenia sztabu przez fundację WOŚP nastąpi rozwiązanie sztabu. 28 lutego 2014 z fundacji WOŚP otrzymaliśmy e-maila  z informacją o przyjęciu rozliczenia finansowego i  rozwiązaniu sztabu.  4 marca 2014 r. otrzymaliśmy pisemne potwierdzenia rozliczenia sztabu 22 finału.   O terminach spotkań sumujących pracę grup środowiskowych powiadomią Was koordynatorzy. Czekamy też na podesłanie zdjęć z finału aby utworzyć wspólna finałową galerię.

W imieniu sztabu lokalnego

Szef Sztabu ID 229

Przemysław Lisiecki

Na razie tylko  kilka fotek z różnych środowisk, czekamy na Wasze zdjęcia.