HUFIEC SZPROTAWA ZHP        

HAL 2017 - OBÓZ W  NIESULICACH  - informacje dla uczestników i rodziców.

 

Zapraszamy do Niesulic położonych  nad przepięknym jeziorem Niesłysz na zorganizowany dla maluchów, dzieci oraz młodzieży aktywny wakacyjny wypoczynek. Jesteśmy doświadczonym, solidnym,  wielokrotnie  sprawdzonym przez uczestników i ich rodziców organizatorem letniego wypoczynku. Bardzo dobre warunki socjalno-bytowe, smaczne posiłki, właściwa opieka wychowawcza, urozmaicone zajęcia programowe dobrane do płci i wieku uczestników stwarzające możliwość aktywnego wypoczynku i rozwoju to główne  atuty naszych obozów.

 


Wyświetl większą mapę

 

NIESULICE to wieś letniskowa koło Świebodzina w województwie lubuskim położona nad jeziorem Niesłysz zwanym też jeziorem Niesulickim. Usytuowana w lesie, z dala od dróg i szlaków komunikacyjnych baza obozowa   jest  bazą bezpieczną. Życie uczestników, pośród  pełnego jagód lasu, w  bliskim sąsiedztwie  jeziora z czystą wodą oraz otaczającą „zdrową” przyrodą, sprzyjało będzie fizycznemu oraz psychicznemu wypoczynkowi uczestników organizowanego obozu.

 

 

Obóz funkcjonował będzie w ramach zgrupowania obozów  świdnickiego hufca ZHP na terenie leśnej  bazy obozowej. Uczestnicy obozu Hufca Szprotawa ZHP  podzieleni na obozowe drużyny, mieszkać będą w namiotach 10-cioosobowych po maksymalnie 6 osób w namiocie, osobno dziewczęta, osobno chłopcy. Wyposażenie namiotu uczestników to: łóżka, materace, koce, poduszki, półki i wieszaki. Trzeba mieć śpiwór i  prześcieradło, warto zabrać małą poduszkę! W podobozach drużyn, obok namiotów uczestników usytuowane będą namioty  instruktorów-wychowawców co zapewni całodobową opiekę wychowawczą. Obozowiczom  zapewniamy bardzo dobre warunki socjalno-bytowe - murowane  toalety z bieżącą wodą, umywalnie oraz prysznice z bieżącą ciepłą i zimną wodą, murowaną stołówkę z bardzo dobrym wyżywieniem przygotowywanym w obozowej kuchni. Funkcjonowanie obozu, zgodnie z przepisami o organizacji wypoczynku  zostało zgłoszone do Lubuskiego Kuratorium Oświaty oraz do centralnej bazy wypoczynku MEN (Nr zgłoszenia 28792/LUB/2017) Przewozy uczestników obozu  zgłosimy policji  a obozowicze  są  ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych  wypadków polisa nr 101450300 PZU  Dzierżoniów.

 

 

Program obozu prowadzony metodą harcerską, kierowany nie tylko do harcerzy stworzy uczestnikom obozu możliwość  wypoczynku z oderwaniem się od codziennych życiowych zadań i problemów. Nasz obóz to życzliwość,  zrozumienie, wzajemna tolerancja oraz program aktywnego wypoczynku, w którym wplecione są elementy profilaktyk różnych zachowań. Na uczestników  czekają różnorodne, ciekawe propozycje programowe,  między innymi harcerstwo bez tajemnic, medycyna w plecaku, ogniska, warty, gry terenowe i podchody. Będzie możliwość przedstawienia innym swoich talentów, pasji oraz zainteresowań. Będzie można pogadać i pośpiewać przy ognisku.  Nie zabraknie kąpieli w jeziorze, pływania kajakami po Niesłyszu, wycieczek terenowych.  Będą olimpiada i rozgrywki sportowe, turnieje, konkursy, pieczenie kiełbasek, dyskoteki, festiwale piosenki, konkursy plastyczne. Na zajęciach profilaktyki uzależnień uczestników obozu będziemy uczyć  między innymi jak mówić NIE substancjom uzależniającym, jak budować poczucie własnej wartości. Wojskowi ratownicy medyczni nauczą  teoretycznie i pokażą jak praktycznie udzielać pierwszej pomocy oraz podpowiedzą  jak zachować się w różnych sytuacjach kryzysowych. Obozowa kadra, oprócz sporego doświadczenia i dobrej znajomości metodyki pracy posiada odpowiednie państwowe uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą  oraz zaświadczenia o niekaralności  wydane przez  Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego.  Kąpiel oraz zajęcia na wodzie nadzorować będą ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a całodobową opiekę medyczną zapewnią  lekarz oraz pielęgniarka. Kontakt z kadrą instruktorską, zuchami oraz harcerzami wprowadzi uczestników w pachnący specyficzną, nieco magiczną obrzędowością harcerski klimat  obozowania, przyjaźni, braterstwa, tolerancji oraz fajnego harmonijnego życia w zespole.

 

      

 

Zasady uczestnictwa w obozie  pobierz  >>>>KLIKNIJ TUTAJ<<<<

Informator obozowy pobierz   >>>>KLIKNIJ TUTAJ<<<<

Przygotowanie dziecka do obozu oraz podstawowe informacje organizacyjne:

Szanowni Państwo, uczynimy wszystko, aby Wasze dzieci pożytecznie spędziły obozowe chwile. Pragniemy aby czas przeżytych wakacyjnych przygód pozwolił  Waszym dzieciom aktywnie i bezpiecznie odpocząć, aby wszystkie w zdrowiu wróciły do domów. Bardzo prosimy Państwa o przeprowadzenie z dzieckiem rozmowy na temat bezpieczeństwa na obozie i posłuszeństwie wobec obozowej kadry. Nie ma mowy o samodzielnej kąpieli, o samodzielnym opuszczaniu terenu obozu, próbie palenia tytoniu, spożywania alkoholu, używania narkotyków, dopalaczy. Wasze dziecko poprosi o kieszonkowe, ile mu dać? Bez przesady, ważne, aby swoje kieszonkowe oddało do depozytu wychowawcy – portmonetka z zawartością nie zmieni właściciela, dziecko nie wyda wszystkich pieniędzy w pierwszy dzień. Telefony komórkowe... jesteśmy przeciwnikami, aby uczestnicy zabierali na obóz telefony komórkowe oraz inny sprzęt elektroniczny, ale to Państwa decyzja czy dacie swojemu dziecku telefon. Taki sprzęt uczestnicy biorą na własną odpowiedzialność, sami  go pilnują. Nie bierzemy żadnej odpowiedzialności za  sprzęt elektroniczny uczestników. Podczas odprawy przedwyjazdowej w Szprotawie każdy rodzic, opiekun prawny odprowadzający dziecko otrzyma specjalnie przygotowany  informator zawierający  wszystkie informacje dotyczące powrotu dziecka z obozu, adres obozu oraz telefony kontaktowe.

CO ZABRAĆ NA OBÓZ  Z WYPOSAŻENIA I ODZIEŻY? Dzieci jadą do lasu nie dawajcie im najnowszych ciuszków, jak to oni teraz mówią "wypasionych" szkoda ich na szyszki i szpilki :) Będzie gdzie wyprać bieliznę, ale nie będzie mamy albo babci, która wypierze,  więc trzeba będzie wyprać sobie samemu, maluchom przygotujmy  komplet bielizny na każdy dzień.  

  • Członkowie ZHP wezmą  mundury, kartę  członkowską ZHP,

  • Prześcieradło, małą poduszeczkę i śpiwór,

  • Dresy, długie spodnie,

  • 2 pary butów sportowych,

  • Krótkie spodenki,

  • 4 podkoszulki,

  • Ubranie przeciw deszczowe, kalosze,

  • Ciepły sweter, kurtka,

  • 4 pary bawełnianych skarpet,

  • Strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, okrycie głowy przed słońcem,

  • Koniecznie coś przeciw komarom,

  • Worek, torba foliowa na brudną odzież,

  • Przybory toaletowe, mini przybornik do szycia, notatnik, coś do pisania,

  • Latarka z zapasem baterii i żarówek,

  • Dokument tożsamości/ legitymacja szkolna/ karta pływacka,

  • Jakiś szalony przyodziewek/ tylko nie garnitur dziadka ;) /  na dyskoteki i rewie mody  :)

Uczestnicy nie zabierają naczyń i sztućców!  Zdecydowanie odradzamy i nie polecamy zabierania wypasionych drogich ciuchów, kolczyków, pierścionków / poza zaręczynowymi / bransoletek, "empetrójek", telefonów komórkowych - jedziemy przecież do lasu !

Jeżeli dziecko jest leczone (proszę pamiętać o wpisaniu tego w karcie kwalifikacyjnej) i przyjmuje jakieś leki proszę je na obóz załączyć koniecznie  w oryginalnych opakowaniach i w wystarczającej ilości na czas pobytu dziecka na obozie wraz z napisanym sposobem ich dawkowania podpisanym przez rodziców lub opiekunów prawnych.

PRZEJAZDY OBOZOWE - 14 , 21 lipca 

Szprotawa - zbiórka na wyjazd oraz miejsce powrotu:  park za  budynkiem  Szprotawskiego Domu Kultury ul. Mickiewicza 1

Planowany wyjazd:    godzina 09.00            Planowany powrót:    godzina 16.30

 

Zielona Góra -zbiórka na wyjazd oraz miejsce powrotu: dworzec PKS  przystanek dla wysiadających ul.  Dworcowa

Planowany wyjazd:    godzina 10.30            Planowany powrót:    godzina 15.00

Autokary będą jechały po określonej trasie – proszę być przygotowanym na możliwe niewielkie opóźnienia autokaru.

PRZEJAZDY OBOZOWE - 14 , 18  lipca

Szprotawa - zbiórka na wyjazd oraz miejsce powrotu:  park za budynkiem  Szprotawskiego Domu Kultury ul. Mickiewicza 1

Planowany wyjazd:    godzina 09.00            Planowany powrót:    godzina  13.00

Rodzice lub prawni opiekunowie dziecka mają obowiązek odebrać dziecko w dniu zakończenia placówki wypoczynku, w miejscu i o planowanej godzinie, które podane są wyżej oraz w informatorze. Nasza odpowiedzialność za powierzone dziecko rozpoczyna się z chwilą wejścia dziecka do autokaru (wyjazd na obóz), natomiast kończy się z chwilą wyjścia dziecka  z autokaru (powrót z obozu) w miejscu w, którym  powinni  na  dziecko oczekiwać rodzice lub jego prawni opiekunowie. 

Adres obozu

Imię i nazwisko

Zgrupowanie Obozów Hufca ZHP Świdnica nad jez. Niesłysz

Obóz  Hufca Szprotawa ZHP w Niesulicach

66-213 SKĄPE

 

Telefony kontaktowe:

do Hufca Szprotawa ZHP - organizatora wypoczynku  695 349 072   oraz całodobowy do  obozu  czynny  tak  jak turnusy obozowe - instruktor służbowy - 661 555 177  

 

Dojazd do obozu jadąc od strony Ołoboku mijamy Niesulice i udajemy się w  kierunku wsi Kalinowo. Za Niesulicami na pierwszym skrzyżowaniu z drogą leśną  skręcamy w prawo – jedziemy w kierunku Ośrodka Wypoczynkowego ADA, potem kierujemy się do  Bazy Obozowej Hufca ZHP Świdnica na terenie której stacjonował będzie  obóz Hufca Szprotawa ZHP. W razie problemu z dotarciem do obozu  prosimy skontaktować się pod nr telefonu 693149969 lub 661 555 177.

Odwiedziny dziecka, podopiecznego  podczas trwania obozu:

Odwiedzić swoje dzieci, swoich podopiecznych możecie Państwo o każdej porze. Dobrze jeżeli o swoich odwiedzinach uprzedzicie gdyż może się zdarzyć, że drużyna będzie przebywała poza obozem na zajęciach wynikających z programu. Podczas trwania naszego obozu uczestnicy mogą być zabierani z terenu obozu  wyłącznie przez swych rodziców lub opiekunów prawnych. Jeśli życzą sobie Państwo, by Państwa dziecko mogło być odebrane przez inne osoby (np. członków dalszej rodziny), niezbędne będzie złożenie takiej deklaracji w formie pisemnej w obecności przedstawiciela organizatora wypoczynku. Takie druki deklaracji do wypełnienia posiadała będzie osoba koordynująca przejazdy uczestników, dopuszcza się też deklarację wypełnioną wcześniej, z tym że musi na niej znajdować się poświadczenie autentyczności złożonego podpisu przez osobę uprawnioną do takiej czynności. Druk do pobrania ...tutaj>>>

Rezygnacja z udziału dziecka w obozie:

Rezygnację z  udziału dziecka  w  wypoczynku  należy w każdym przypadku zgłosić organizatorowi, przy czym warunkiem zwrotu wpłaconych  środków finansowych jest zgłoszenie pisemne lub elektronicznie przekazane organizatorowi, bardzo  ważna data wpływu pisma do organizatora. Zwrotu niewykorzystanych środków dokonuje się wyłącznie osobie  lub instytucji, która dokonała wpłaty,  w  terminie nie później jak  do dnia  31 września   danego roku.  Do wniosku o zwrot środków należy dołączyć oryginał wystawionej przez Hufiec Szprotawa ZHP  faktury VAT.

1. W przypadku zgłoszenia rezygnacji  z  wjazdu na turnus w okresie  do  21  dni  od  planowanego terminu jego  rozpoczęcia organizator potrąca  10 % planowanych  kosztów.

2. W przypadku zgłoszenia rezygnacji z wyjazdu  w okresie  od 20 do 14  dni od  planowanego terminu jego rozpoczęcia  organizator potrąca  25  % planowanych  kosztów.

3. W przypadku zgłoszenia rezygnacji z wyjazdu  w okresie  od 13 do 7  dni od  planowanego terminu jego rozpoczęcia  organizator potrąca  50  % planowanych  kosztów.

4. W przypadku zgłoszenia rezygnacji  z  udziału dziecka  w wypoczynku  w dniu  krótszym jak 7 dni od planowanego wyjazdu, oraz  wcześniejszego wyjazdu  z wypoczynku   organizator   zwraca  równowartość  niewykorzystanych stawek  żywieniowych.

5. Barak możliwości wyjazdu spowodowany z winy organizatora powoduje zwrot 100% środków.

 

POWRÓT