III   GRA  TERENOWA  SKRZYDŁO  WOLNOŚCI

III Gra terenowa „SKRZYDŁO  WOLNOŚCI” jest kontynuacją wcześniejszej cyklicznej  gry organizowanej przez szprotawski hufiec w latach 1970 - 1995. To propozycja  nietypowego uczczenia rocznicowych dni wyzwolenia naszego miasta w czasie II  Wojny Światowej. Trzecia edycję gry odbyła się 17 lutego 2007r, tradycyjnie gra kierowana była do drużyn harcerskich, starszoharcerskich. Uczestnicy gry, harcerki i harcerze w  ośmioosobowych  patrolach,  rywalizowały w różnych konkurencjach. Do były zadania. sprawdzające sprawność intelektualną i fizyczną, były  konkurencje z udzielania pierwszej pomocy, wiedzy harcerskiej. Wszyscy sprawdzili się też w konkurencji strzeleckiej. Grę sprawnościową  zakończyło wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz apel podsumowujący grę. Po raz trzeci współzawodnictwo wygrał patrol 5DSH im. Słonecznego Szlaku działającej przy Gimnazjum Nr1 w Szprotawie. Statuetka orła na stałe już pozostanie  w Słonecznym Szlaku. Gratulujemy  zwycięzcom. Ciekawe są pierwsze wyniki zadań, które były do wykonania przed grą. Każdy patrol  miał przeprowadzić ankietę na 100 wybranych losowo mieszkańcach Szprotawy lub okolic. W ankiecie należało zbadać znajomość daty i rocznicy  wyzwolenia Szprotawy ( tegoroczna była 62-ga), położenia miejsc związanych bądź upamiętniających to wydarzenie  historyczne. Wyniki ankiet opublikujemy na stronie po ich dokładnym opracowaniu. Teraz troszkę fotek z gry, tak na gorąco.