ŚWIĘTO 11 LUBUSKIEJ  DYWIZJI  KAWALERII  PANCERNEJ  IM  KRÓLA  JANA  III  SOBIESKIEGO

W dniach 11 -13 września  2008 r  żagańska  11 Dywizja Kawalerii Pancernej im Króla Jana III Sobieskiego obchodziła swoje święto. W skład dywizji wchodzi 11 Batalion Dowodzenia, z którym współpracujemy, stąd też nasza obecność w tych uroczystościach. W czwartek 11 września, tuż przed wieczorem delegacja komendy hufca Szprotawa w składzie hm Przemysław Lisiecki-komendant hufca, pwd Andrzej Watras-skarbnik hufca, hm Wioletta Wójtowicz z-ca komendanta hufca, uczestniczyła w uroczystym Apelu  Poległych, który odbył się na placu gen Maczka w Żaganiu. W dniu następnym, w uroczystościach dywizji, które odbywały się na podzamczu Żagańskiego Pałacu Kultury i Sportu  hufiec reprezentowała 13 DH im Tadeusza Kościuszki z Siecieborzyc. Dziękujemy  pięknie panu ppłk Maciejowi Kowalskiemu Dowódcy 11 Batalionu Dowodzenia za przewóz harcerzy z i do Siecieborzyc. Przejazd wojskowymi gazikami był  dużą atrakcją dla wszystkich harcerek i harcerzy  z 13 DH. Po uroczystym meldunku, oraz podniesieniu flagi państwowej na maszt, rozpoczęła się część oficjalna. Miały miejsce okolicznościowe przemówienia: dowódcy 11 LDKPanc, wojewody lubuskiego, burmistrza Żagania. Następnie dowódca 11 dywizji gen. dywizji Paweł Lamla  wręczył odznaki dywizyjne i ryngrafy ZT. Po zakończeniu części oficjalnej, odbył się pokaz sprawności żołnierskiej oraz występy artystyczne. Nie lada atrakcją był występ orkiestry szkockiej, nam jednak najbardziej podobała się defilada kompanii honorowych wystawionych przez jednostki wchodzące w skład 11 dywizji. Wśród defilujących żołnierzy rozpoznaliśmy naszych druhów z obozu w Niesulicach. Jaki ten świat mały :) Bardzo dziękujemy chorążemu Barskiemu za opiekę nad grupą harcerzy z Siecieborzyc podczas uroczystości w Żaganiu. Dzień następny uroczystości  to Piknik Husarski na terenie żagańskiego podzamcza i wiele atrakcji przygotowanych przez wojsko. Kto nie był niech żałuje. A grochówka żołnierska była jak zwykle... palce lizać!

Święto 11 Dywizji  galeria zdjęć  - KLIKNIJ TUTAJ