MISJA  "SZCZĘŚCIE"  - ZLOT HUFCA   SZPROTAWA ZHP

„MISJA SZCZĘŚCIE” – pod takim hasłem odbył się 21 – 22 października 2016 r. Zlot Hufca Szprotawa ZHP. W tym roku gospodarzem zlotu była 3 Drużyna Wielopoziomowa „Sowińskie Bobry” przypisana środowiskowo do Zespołu Szkół w Szprotawie (przy ul. Sobieskiego 58), spotykająca się podczas sobotnich zbiórek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie. Komendantką zlotu była druhna pwd. Adriana Syrycka wraz z pomocnikami: dh. Magdaleną Grzelak, phm. Agnieszką Śliwińską (nauczycielem ZS w Szprotawie), dh Pawłem Wawrzyniakiem oraz dh Mateuszem Dziedziną. Z ramienia szkoły towarzyszyli podczas zlotu nauczyciele ZS: pani Barbara Kassa oraz pan Antoni Zabłocki. Opiekę medyczną podczas zlotu zabezpieczali żołnierze z 11 Batalionu Dowodzenia im. Zygmunta Sadowskiego z Żagania: st. kpr. Łukasz Derdziak i st. szer. Bogusław Wołowski. Z wizytą na zlocie pojawili się również: sierż. Krzysztof Dziuk oraz pan Krzysztof Bugajny. Wspólna zabawa, mnóstwo radości, dźwięki gitary, harcerskie piosenki – to tylko niektóre atrakcje, które towarzyszyły temu wydarzeniu. Wszystkie drużyny uczestniczące w zlocie przygotowały prezentacje zgodnie z tematem zlotu. Wieczorem wspólne pląsanie, harcerska zabawa, wieczorna gra terenowa, a dla kinomaniaków seans filmowy.  Po prawie całej nocy wrażeń, została przeprowadzona Gra Terenowa w poszukiwaniu szczęścia.  Drużyny miały okazję wykorzystania swoich umiejętności detektywistycznych szukając najmniejszych promyków szczęśliwości. Co niektórzy już nie mogą doczekać się kolejnego zlotu.

Wkrótce fotogaleria ze zlotru