"WYSPA SKARBÓW"  - ZLOT HUFCA   SZPROTAWA ZHP  13 -14.04.2018

„Świat pokryty jest w większości wodą i to najlepiej świadczy, że przeznaczeniem człowieka jest żeglowanie..."

Ahoj, Szczury Okrętowe, Kamraci, Piraci i Bosmani!

Macie ochotę na piracką przygodę i niebezpieczną wyprawę

na Wyspę Skarbów?

Wszystkich Śmiałków, młodych i tych bardziej doświadczonych,

zapraszamy do wspólnej żeglugi po nieznanych wodach

w poszukiwaniu zaginionego Skarbu Piratów!

Załogi przybywajcie!

Ahoj, przygodo!

Termin wyprawy: 13-14 kwietnia 2018 r.

Godziny: cumowanie załóg do portu – godz.16.00-17.00 w piątek

Planowany powrót – 14.00-15.00 w sobotę.

Miejsce zbiórki: Wyspa Skarbów (Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie – ul. Kopernika 22)

Uczestnicy: załogi zuchowe, harcerskie i starszoharcerskie Hufca ZHP Szprotawa.

Organizator: załoga - 5 DSH „Słonecznego Szlaku” ze Szprotawy

Kapitan (komendant zlotu) : phm Dominik Burchard

Zastępca komendanta zlotu : phm Waldemar Błażków

Kwatermistrz zlotu : hm Przemysław Lisiecki

Opis wyprawy: Zlot załóg pirackich potrwa 2 dni, podczas, których obowiązuje Piracki Kodeks, odpowiedni strój i chęć do wspólnej zabawy. Szczury okrętowe zostaną poddane próbom siły charakteru i sprawności fizycznej. Czy zasłużą na miano kamratów, prawdziwych piratów czy wilków morskich? Wszystko zależy od Was. Przed Wami m.in. piracka gra terenowa „W poszukiwaniu skarbu”, wspólne biesiadowanie i śpiewanie szant przy ognisku, ciekawe prezentacje drużyn, wyzwania dla załóg i wiele innych atrakcji.

Zadania dla załogi przed wyprawą:

Każda z załóg ma obowiązek przygotować:

- stroje pirackie, które obowiązują podczas prezentacji;

- własną, oryginalną nazwę załogi;

- okrzyk zagrzewający do boju;

- banderę, czyli flagę własnego okrętu z nazwą lub logo (z materiału), która oznaczy Wasz teren;

- dwie wybrane szanty (umiejętność zaśpiewania – mile widziane śpiewniki, instrumenty) np. Pacyfik, Hiszpańskie dziewczyny, Gdzie ta keja?, Morskie opowieści (lub inne pieśni żeglarskie – wybór należy do załogi);

- znajomość, co najmniej trzech węzłów marynarskich np. ósemki, płaski, ratowniczy itp.

- każda załoga dociera z innego kontynentu, dlatego musi przygotować ciekawą relację z wyprawy. Może mieć ona formę gawędy, prezentacji multimedialnej, scenki z narracją i rekwizytami. Waszym zadaniem jest zaprezentować ciekawostki o przydzielonym Wam kontynencie np. ciekawe miejsca, interesujące obyczaje, tradycyjne potrawy… Bądźcie kreatywni, wiecie, że piraci nie lubią nudy!

Wyposażenie załogi:

- przybory do pisania (kartki/notes + długopis), pisaki, markery,

- kompas lub busola.

Dodatkowo każda z załóg powinna być wyposażona w:

- ubiór dostosowany do warunków pogody,

- obuwie sportowe,

- harcerze – mundury,

- prowiant (na kolację i śniadanie)obiad w sobotę zapewnia kucharz okrętowy;

- śpiwór (jeżeli posiadacie to karimatę lub materac),

- apteczkę,

- mile widziane instrumenty i śpiewniki.

Informacje dla bosmanów, czyli drużynowych:

Bardzo proszę drużynowych o szybkie potwierdzenie udziału w zlocie (krótka informacja bez listy do piątku 16 marca), wtedy zostaną przydzielone kontynenty do prezentacji. Umożliwi nam to również lepsze zaplanowanie gry.

W trakcie zlotu będzie możliwość Przyrzeczenia Harcerskiego. Jeżeli drużynowi mają ochotników, prosimy o zapewnienie Krzyży Harcerskich we własnym zakresie.

Zgłoszenia drużyn (lista do pobrania tutaj) należy zgłaszać do 3 kwietnia 2018 r. do komendanta gry – phm Dominika Burcharda na adres domin38@wp.pl i na adres hufca szprotawa@zhp.pl

W razie pytań kontakt tel. 609 772 647 lub powyższy mail.

Drużyny docierają na miejsce zlotu i wracają do domów po zakończeniu zlotu  własnym staraniem i na własny koszt.

Odpłatność za grę:

Wpisowe w wysokości 20 zł od osoby należy wpłacić na konto bankowe  nr: 07 1090 2545 0000 0001 1351 5165   WBK S.A. 1 oddział w Szprotawie pod nazwą Hufiec Szprotawa ZHP z dopiskiem „DSCZ – ZLOT-w2018” do dnia 4 kwietnia 2018 r.

Wszyscy uczestnicy zlotu i opiekunowie będą ubezpieczeni w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków.

W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają: ubezpieczenie NW, pełną opiekę wychowawczą i medyczną, pamiątkowy znaczek, obiad w sobotę, ciepłą herbatę do posiłków, dyplomy, drobne nagrody

W przypadku rezygnacji całej drużyny z udziału w zlocie organizatorzy zwracają wpisowe, potrącając poniesione koszty. W przypadku rezygnacji poszczególnych członków  drużyny zlotowej  organizatorzy nie zwracają wpisowego.